ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613343
*
nr 561 3343
Spegel
Rektangulär, höjd: 95
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 19:09:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:26:05
1
Vinnande bud
15/1 19:10:33
2
150 kr
15/1 19:10:57
2
250 kr
15/1 19:11:24
2
350 kr
15/1 19:11:42
2
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 561 3343
Spegel
Rektangulär, höjd: 95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:26:05 | 1 | Vinnande bud |
15/1 19:10:33 | 2 | 150 kr |
15/1 19:10:57 | 2 | 250 kr |
15/1 19:11:24 | 2 | 350 kr |
15/1 19:11:42 | 2 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58